Best Kept Secret 2018 Lineup

Five | Nighthost: Venz
The Shacks 15:00 – 15:45
Palm 16:20 – 17:10
Los Pirañas 18:00 – 19:00
All Them Witches 20:00 – 20:50
Altin Gün 21:30 – 22:20
Sudan Archives 23:00 – 23:45
Blu Samu 00:15 – 00:45
Pietju Bell 01:00 – 01:30
Flohio 01:45 – 02:15
Ray Fuego 02:30 – 03:00
Four | Host: DJ St. Paul
Ionica Smeets 17:00 – 18:00
Carista 19:30 – 20:30
Yous & Yay 00:00 – 01:00
Never Mind The Brexit (St. Paul UK only set) 01:00 – 02:00
One
Tom Grennan 16:30 – 17:30
Future Islands 18:30 – 19:30
Tyler, The Creator 20:30 – 21:30
Arctic Monkeys 22:30 – 00:00
The Casbah
Volcano Boys 12:00 – 16:00
Mozes and the Firstborn DJ set 16:00 – 18:00
Pink Noise 18:00 – 20:00
The Village 20:00 – 22:00
Skatecafe DJ set 22:00 – 00:00
Volcano Boys 00:00 – 01:30
Häxxan 01:30 – 02:00
Volcano Boys 02:00 – 02:30
Crows 02:30 – 03:15
Volcano Boys 03:15 – 04:00
Three
Bedouine 15:45 – 16:30
Susanne Sundfør 17:30 – 18:30
Rex Orange County 19:30 – 20:30
Naaz 21:30 – 22:15
The Comet Is Coming 00:00 – 00:50
Job Jobse 01:00 – 02:30
Pender Street Steppers 02:30 – 04:00
Two
Jay Som 15:45 – 16:30
The Districts 17:30 – 18:30
… And You Will Know Us By The Trail Of Dead 19:30 – 20:30
Deerhunter 21:30 – 22:30
Chvrches 00:00 – 01:00
Five
Omni 13:00 – 13:45
Bully 14:30 – 15:15
Pip Blom 16:20 – 17:10
Mattiel 18:00 – 18:45
Downtown Boys 19:30 – 20:15
Cocaine Piss 21:00 – 21:45
Wavves 22:30 – 23:30
Jlin (live AV) 00:10 – 01:00
Container 01:20 – 02:10
Umfang 02:20 – 04:00
Four | Host: DJ St. Paul
Micheal Midnight 16:00 – 17:00
Braz (live) 18:00 – 18:30
Thys 20:00 – 21:00
Arp Frique 22:00 – 23:00
History of Soul (Leroy Rey) 00:00 – 01:00
One
Angus & Julia Stone 14:15 – 15:10
Wolf Alice 16:10 – 17:00
The Kills 18:00 – 19:00
Warpaint 20:00 – 21:00
The National 22:00 – 00:00
The Casbah
Volcano Boys 12:00 – 14:00
De Rooie Jager <3 Punk 14:00 – 16:00
Azrael Sucks 16:00 – 18:00
Kees Schaper 18:00 – 20:00
Pink Noise 20:00 – 22:00
The Village 22:00 – 00:30
Drahla 00:30 – 01:00
Skatecafe DJ set 01:00 – 01:30
USA Nails 01:30 – 02:00
Candy Says 02:00 – 02:30
Big Ups 02:30 – 03:15
Candy Says 03:15 – 04:00
Three
SYML 12:15 – 13:00
Nana Adjoa 13:30 – 14:30
Nilüfer Yanya 15:30 – 16:20
Lido Pimienta 17:10 – 18:00
Nadah El Shazly 19:00 – 20:00
Alex Cameron 21:00 – 22:00
Shanti Celeste 00:30 – 02:00
Optimo 02:00 – 04:00
Two
Isaac Gracie 12:15 – 13:00
Pale Waves 13:35 – 14:15
JOHAN 15:10 – 16:10
Slowdive 17:00 – 18:00
The Internet 19:00 – 20:00
Vince Staples 21:00 – 22:00
Four Tet (live) 00:00 – 01:00
Five
Pitou 12:15 – 12:55
Moaning 13:20 – 14:00
Vagabon 14:30 – 15:30
Waxahatchee 16:30 – 17:30
John Maus 18:30 – 19:30
Preoccupations 20:30 – 21:30
Four | Host: DJ St. Paul
Joep Beving (live) 12:30 – 13:30
The Gospel Sessions 14:30 – 15:30
Steve Davis & Kavus Torabi 16:30 – 17:30
Tala Drum Corps 20:00 – 21:00
The Mauskovic Dance Band 21:30 – 22:30
One
Gang of Youths 14:30 – 15:30
Rodriguez 16:30 – 17:30
Spoon 18:30 – 19:30
Father John Misty 20:30 – 21:30
LCD Soundsystem 22:30 – 00:15
The Casbah
Volcano Boys 12:00 – 14:00
Kees Schaper 14:00 – 16:00
Skatecafe DJ set 16:00 – 18:00
De Rooie Jager <3 Punk 18:00 – 20:00
Volcano Boys 20:00 – 22:00
Mozes and the Firstborn DJ set 22:00 – 23:00
Candy Says 23:00 – 00:00
Pink Noise 00:00 – 01:00
Three
Gus Dapperton 12:30 – 13:00
Let's Eat Grandma 13:45 – 14:30
Yellow Days 15:30 – 16:30
Rostam 17:30 – 18:30
Dermot Kennedy 19:30 – 20:30
Superorganism 21:45 – 22:30
Two
Khruangbin 13:45 – 14:30
Hinds 15:30 – 16:30
Ty Segall & The Freedom Band 17:30 – 18:30
Unknown Mortal Orchestra 19:30 – 20:30
Mogwai 21:30 – 22:30